Dūmvada remonts

Dūmvada remonts un tā izmaksas

Lai saglabātu jūsu dūmvadu un kamīnu tīru un labā darba stāvoklī, tas ir būtiski ar estētisku, funkcionālu un ar veselību saistītu iemeslu dēļ. Slikti apkurināts kamīns vai dūmvadis var radīt ķīmisku uzkrāšanos, gāzes noplūdi vai pat ugunsgrēka risku, kas var apdraudēt jūsu mājokli un jūsu veselību. Bet rūpīgi glabājamam kamīnam jābūt spējīgam izturēt visu mājas dzīvi. Tomēr var būt grūti sekot līdzi visam, kas jums jādara, un cik tas var izmaksāt, lai viss būtu labā formā.

Pamata tīrīšanas izmaksas

Jums vajadzētu mēģināt nepakļūt vairāk nekā gadu, bez profesionāla pārbaudīt jūsu dūmvadi vai, iespējams, nedaudz ilgāku laiku, ja jūs to regulāri neizmantojat. Lielākā daļa dūmvadu remonta būs robežās no $ 150 līdz apmēram $ 700, bet regulāras pārbaudes un tīrīšana palīdzēs jums izvairīties no lielākiem, dārgākiem remontiem. Standarta skursteņslauķis maksās tikai no $ 100 līdz $ 300.

Skursteņslauķis samazina gāzes ugunsgrēka risku un riskus veselībai, attīrot ķīmisko uzkrāšanos, kas paliek pāri jūsu ugunij. Šīs ķimikālijas galvenokārt ir kreozots un darva, un tās regulāri jātīra. Mazākam naudas ieguldījumam un daudz lielākam pūļu ieguldījumam ir iespējams pašam noņemt dūmvadi. Tomēr ir grūti būt pārliecinātiem, ka jūs tīrīat efektīvi, un profesionāla pieņemšana darbā ar dūmvadi ir laba iespēja iegūt pilnīgāku pārbaudi. Profesors redzēs problēmas, kuras jums neizdosies, un ilgtermiņā ietaupīsit vairāk naudas.

Dūmvada remonts jāveic arī sīkumiem

Tukšumi jūsu dūmvadī, pat mazi, var radīt nopietnus riskus, ļaujot dzirkstelēm un gāzēm izbēgt uz jūsu jumta vai jūsu mājā. Viņi veidos vispirms ap dūmvada stūriem un ir svarīgi agri noķert. Ja viņi ir nozvejoti, kamēr tie ir mazi, tos var viegli noteikt apmēram 175 ASV dolāriem.

Tā kā tie aug un rada lielākus strukturālos bojājumus, tomēr tie var pieprasīt remontu tūkstošiem dolāru. Ja tas izpaužas slikti, ka viss dūmvadis ir jāaizstāj, tas varētu izmaksāt jums gandrīz $ 10,000. Par laimi, regulārām pārbaudēm vajadzētu būt pietiekamām, lai noķertu plaisas, pirms tās kļūst par kaut ko nopietnu vai bīstamu.

Ūdens problēmas

Plaisas, ko neārstē, var ļaut ūdeni iekļūt dūmvadī, kas var radīt problēmas ar pelējuma vai pat puvi koka zonās ap jumta logu. Nosakot noplūdi un nomainot daļu no koka, jums varētu maksāt līdz pat 350 ASV dolāriem, lai gan jūs varētu sadedzināt simtus vai divus, veicot dažus darbus pats.

Krona un aizdedzes turētāja uzturēšana

dūmvada vainags ir būtiska daļa, kur plaisas var izraisīt lielas problēmas ātri, ja tās atstāj bez uzraudzības. Šī neaizsargātā dūmvada daļa ir atbildīga par lietus un kaitēkļu noturēšanu no dūmvada, aizsargājot gan dūmvadi, gan jūsu māju. Tā arī saglabā pārējo jūsu māju drošu, saglabājot dzirksteles, kas atrodas dzirksteļaizdedzes ierīcē, kas samazina ugunsgrēka risku pārējam jūsu jumtam.

Trauksmes pazīmes

Ir dažas pazīmes, kas jāuzmanās, taču tas nozīmē, ka jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk saukt pie profesionāļa, nevis gaidīt. Ja jūs jau tagad varat redzēt būtisku ķīmisko uzkrāšanos dūmvada pusēs vai ja kāda veida nepāra smakas atrodas kamīnā, tas ir iemesls bažām.

Ja redzat plaisas vai jebkāda veida noplūdi jūsu dūmvadā, tas ir kaut kas, kas jums vajadzētu būt profesionālam, lai uzreiz izskatās, pirms tā kļūst sliktāka. Ja jūs agrāk uztversit problēmas, tie būs daudz lētāki, lai pievērstu uzmanību. Ir arī noderīgi regulāri pārbaudīt jūsu dūmvadu oglekļa monoksīda gāzu noplūdes dēļ vai jebko citam. Pārliecinieties, ka skatāties par dūmiem un CO detektors darbojas pareizi.

Apkope, kas jāveic pašam

Saskaņā ar oficiālajiem standartiem kamīni un dūmvadi ir jāpārbauda un potenciāli jāuztrauc reizi gadā, lai saglabātu to darba kārtībā, un nav reāla aizvietotāja, ka profesionāls ierīcē ir jānoņem dūmvada tīrība un jāpārbauda tā problēmu un apkopes vajadzības. Ja kaut kas notiks nepareizi vai jūsu dūmvadu tīrīšana vai uzturēšana nav izdarīta pareizi, rezultāts varētu būt sliktāks, piemēram, ugunsgrēks vai gāzes noplūde, tāpēc jūs, ja vien iespējams, varat ieviest profesionālu.

Tomēr ir arī lietas, kuras jūs varat darīt, lai saglabātu savu kamīnu, pagarinātu tā darbību un kopumā samazinātu nepieciešamību pēc dārga remonta. Dedzinot dažus organiskos materiālus, piemēram, citrusaugļu mizas un kartupeļu mizas, pirms nākamās pārbaudes var labāk uzlabot dūmvada cenu, jo kreozots nevar veidoties tik ātri, kā arī to izžāvējot un samazinot ugunsgrēka risku.

Jūs varat arī nopirkt dūmvadu tīrīšanas žurnālus apmēram no $ 15,00 līdz $ 20,00 katram, lai palīdzētu sadalīt daļu no kreozota un darvas, kas uzkrājas jūsu dūmvadā. Tas līdzīgi ir tikai pagaidu pasākums, un tas neaizstāj profesionālu tīrīšanu.