Kas ir mājokļa kredīts un ko par to der atcerēties?

Aizdevumu dažādība nemitīgi pieaug, līdz ar to pieaug arī šaubas par īstā aizdevumu veida un, galvenokārt, kredītdevēja izvēlēšanos. Tagad, iestājoties pavasarim, ir pienācis īstais laiks, lai pievērstos savam mājoklim – vai nu to izremontētu, vai vienkārši izvēlētos jaunu. Šādas situācijas var prasīt lielus tēriņus, kas ne visiem uzreiz ir iespējami, tāpēc izveidots mājokļa kredīts, kas kļuvis par vienu no pieprasītākajiem kredītu veidiem. Lasi rakstu un tā turpinājumā noskaidro, kas ir mājokļa kredīts un kā ātri un vienkārši salīdzināt aizdevēju piedāvājumus! 

Kredīts mājokļa remontam vai tā iegādei, kas mērāms salīdzinoši lielās naudas summās, ir nopietns aizņēmums, tāpēc pirms tā saņemšanas ir būtiski jāizvērtē nepieciešamība un aizņēmuma summas apmēri.

Mājokļa kredīts – kas šādu aizņēmumu raksturo?

Šāds aizdevums jau pēc tā nosaukuma paskaidro, ar ko saistīta ir iegūtās naudas izmantošana – ar mājokļiem. Kas raksturo šo aizņēmumu?

 • Tas ir ilgtermiņa aizdevums, kas nosaka, ka atmaksas laiks ir ilgs, tāpat kā maksimāli pieejamā summa – līdz pat 200 000 eiro. 
 • Lai saņemtu šādu aizdevumu, nepieciešams norādīt darba vietu, ikmēneša ienākumus. Ņemot vērā to, ka mājokļa kredīti ir apjomīgi aizdevumi, kredītdevējs vēlas būt pārliecināts par klienta iespējām atmaksāt kredītu, tāpēc pieprasa norādīt ienākumus.
 • Šāda aizdevuma saņemšana ir ilgāka nekā īstermiņa kredītu gadījumā. Ja īstermiņa aizdevumus var saņemt pat 15 minūšu laikā, tad mājokļa kredītu saņemšanas laiks ir ilgāks, ne mazāk kā dienu.
 • Ja Tava finansiālā situācija šobrīd ir apmierinoša, aizdevējs tāpat grib šāda kredīta gadījumā nodrošināties situācijām, ja nu Tava maksātspēja pēkšņi būtiski pasliktinās, tāpēc ķīla un galvotājs būs nepieciešami lielā daļā gadījumu. 
 • Arī bez pirmās maksas mājokļa kredīts nav iedomājams, tāpēc rēķinies, ka, saņemot šādu kredītu, būs jāveic pirmā iemaksa neatkarīgi no azidevēja.
 • Mājokļa kredītiem ir arī noteikti vecuma ierobežojumi. Jārēķinās, ka 18 gadu vecumā mājokļa kredītu saņemt nebūs iespējams, jo tie ir pieejami sākot no 20 gadiem.
 • Procentu likme šāda aizdevuma gadījumā varētu būt salīdzinoši augstāka. 

Tomēr jāatceras, ka mājokļa kredīts nav tas pats kas hipotekārais kredīts, jo tiem ir atšķirīgi naudas lietošanas mērķi. Kādās situācijās izvēlēties mājokļa kredītu?

Mājokļa kredīts dažādām situācijām

Situācijas, kad izvēlēties par labu mājokļa kredītam, ir dažādas, piemēram:

 1. kredīts mājokļa iegādei. Šāds aizdevums var palīdzēt brīžos, kad dažādu iemeslu pēc nepieciešams iegādāties citu dzīvesvietu. Piemēram, izplatīts ir mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm, kuras vēlas iegādāties savu privāto jauno dzīvesvietu.
 2. kredīts mājokļa remontam. Ne vienmēr nepieciešams iegādāties jaunu dzīvesvietu, lai ieviestu jaunas vēsmas dzīvē – reizēm vienkāršāk un arī salīdzinoši lētāk ir remontēt esošo. 

Raksta noslēgumā lasi un uzzini, kā Credly.lv mājaslapā ērti, ātri un pavisam vienkārši salīdzināt aizdevēju sniegtos piedāvājumus, lai izvēlētos, pie kura mājokļa kredīta saņemšana ir visizdevīgākā!

Lendeeno.com – ienāc un salīdzini aizdevējus!

Lai salīdzinātu pie Lendeeno.com, nav nepieciešams veikt samaksu. Tas izdarāms ar pāris vienkāršām darbībām:

 1. sākotnēji jāatver Lendeeno.com mājaslapas nepieciešamā sadaļa – Mājokļa kredīts;
 2. aprēķina rīkā jāievada aizdevuma summa un citi atmaksas noteikumi;
 3. jāspiež “Salīdzināt”. 

Iegūtie rezultāti parādīsies tabulas veidā, kur varēsi apskatīt kredītdevēju izsniegšanas un atmaksas noteikumus, kā arī atsauksmes, ko par konkrēto aizdevēju snieguši klienti.

Izvēlies gudri un aizbildīgi. Pirms aizdevuma saņemšanas izvērtē esošo situāciju un pārliecinies, vai aizņemties kredītu šodien ir nepieciešams, jo mājokļa kredīts ir liela apmēra aizdevums, kas prasīs konkrētas naudas summas atmaksu plānotajā termiņā. Ja vēl šaubies – ienāc Lendeeno.com, iepazīsties ar informāciju par mājokļa kredītu un noskaidro, kādi ir aizdevēju piedāvājumi!