Dūmvada tīrīšana

Dūmvada tīrīšana

Neatkarīgi no tā, vai jūs mācāties, kā tīrīt dūmvadi vai paļauties uz profesionālas slaucīšanas pakalpojumiem, koksnes deglis būtu jāapzinās, kas tiek noņemts un kāpēc to nevar atļaut uzkrāties dūmvadā.

Kreozots ir daudzu mūsdienu koksnes apkures sistēmu bane, un to ražo daudzumā ar lēnu, degošu uguni … tāpat kā no 6 līdz 16 stundu apdegumiem, no kuriem daudzi plīts īpašnieki ir tik lepni .

Kreozots ir īpaša ķīmiska savienojuma (C 8 H 10 O 2 ) nosaukums, kas komerciāli pieejamā veidā tiek izmantots dzelzceļa saitēm un citām koksnes izturībai pret laika apstākļiem. Tas notiek arī dūmvados, ko izmanto, lai izvadītu koksnes dūmus, bet kreozots no slaucīšanas viedokļa ir sarežģīts koka darvas, kvēpu un citu blakusproduktu maisījums, kas rodas, sadedzinot koku.

Tas parādās trijās primārās formās: plāns, ūdens šķidrums, kas sastāv no kreozota un kvēpu, kas sajaukts ar ūdeni, kas kondensējas dūmvadā; sausa, melna, pelēka vai rāpojoša trausla garoza satvēriena dūmvada iekšpuse; un tamlīdzīgs lipīgs slānis, kas var nopietni aizsprostot dūmvadi. Pirms tie kļūst pirolizēti, iekaisušie šķidrumi un tarplikas slānis praktiski nav iespējams noņemt. Šīs kreozota formas aizdedzina tikai ļoti augstas temperatūras apstākļos. Tas ir trausls, pirolizēts kreozots, kas ir iespējamā kurināmā dūmvada uguns.

Lai gan ir veikts relatīvi neliels pētījums par kreozotu veidošanos, tiek uzskatīts, ka noteiktā laikā vai konkrētā dūmvadī deponēto daudzumu nosaka trīs galvenie faktori.

 

[1] Dūmu blīvums. Kreozots veidojas, ja biezi dūmi, dažreiz saukti par darvas miglu , kondensējas uz vēsu dūmu sienām. Blīvi dūmi rodas tad, kad uguns ir nobriedis no skābekļa vai kad tiek sadedzināta zaļā koksne.

Pretēji populārajam apgalvojumam, ka garšvielu masīvkoks nesniegs kreozotu, ir daudz pierādījumu, kas liecina, ka pat sausākais, vissmagāk mežs var radīt problēmas, ja to nepareizi dedzina. Hermētiski necaurlaidīga krāsns, kas pastāvīgi atrodas cieši pieblīvētajā stāvoklī, ļoti lēni sadedzina koku, ražojot smagus dūmus un lielu daudzumu nepilnīgi sadedzinātu atkritumu neatkarīgi no izmantotās degvielas.

[2] Kausa temperatūra. Auksts dūmvadis kalpo kā destilēšanas mēģene siltā tarta miglā, un lēnu degšanu veicina zemāka dūmvada temperatūra un attiecīgi augsts kreozotu veidošanās ātrums. Citi faktori, kas stājas spēlē, ir dūmvada tips un tā atrašanās vieta. Jaunākos, izolētos metāla dūmvadus ziņo daudzi frekvences, kas ir daudz mazāk pakļauti kreozotu problēmām, bet mūra dūmeņi, kas veido ārējo sienu, ir vieni no sliktākajiem. Ideālais dūmvadis lielākajā daļā uzskatu ir tas, kas atrodas mājā, un tāpēc ir daudz vieglāk siltuma uzturēšanai.

[3] Uzturēšanās laiks. Šis termins attiecas uz laiku, kas nepieciešams, lai dūmi varētu iziet no plīts un dūmvada. Lēni ugunīgā ugunsgrēkā dūmi lēnām paceļas dūmvadā, nodrošinot lielāku dūmvadu sienu dzesēšanas efekta iedarbību. Vārpstas un dūmvadu līkumi un līkumi arī palīdz palielināt uzturēšanās laiku, radot dūņu migla satricinājumu un šūpošanos.

Viena vide, kurā kreozotu veidošanās ir minimāla, ir tipisks atvērtā kamīns. Ar neierobežotu gaisa plūsmu, koksni apdegumus ātri un pilnīgi, ar gandrīz pilnīgu degošu daļiņu sadedzināšanu dūmos un koksnes gāzē. Šāda kamīna kamīns jāpārbauda vismaz reizi gadā, bet tīrīšana var būt nepieciešama tikai pārmaiņus gados.

Spektra otrajā galā mēs atrodam efektīvu gaisa necaurlaidīgu plīti, kas, ja tiek turēta pastāvīgā lēnā sadursmē, divas nedēļas vai mazāk var piesārņot dūmiņu ar kreozotu.

Slaucīšanas pamati

Gadu gaitā ir attīstījušās dažādas tautas dūmvadu tīrīšanas metodes, sākot no Ziemassvētku zosu sūtīšanas līdz dūmvadam, lai to iztukšotu, lai caur caurulēm velk mazu mūžzaļo. Citas metodes ir saistītas ar burbuļvannu ievilkšanu, kas piepildīts ar smilšu dūmiem (vai uz leju) vai ķēdes gredzenu garumu, lai izmainītu kreozotu un kvēpu nogulsnes (taktika, kas var izraisīt saplīsušos mūra vai dūmvadu plākšņu klājumus).

Neviens no iepriekš minētajiem nevar salīdzināt ar mūsdienu tērauda dūmvada birsti efektivitāti un vieglumu. Vairākas lēnas caur caur dūmvadi ar vienu no šīm sarkanajām ierīcēm parasti ir pietiekami, lai likvidētu gandrīz visu noņemamo kreozotu.

Parasti ir pieejami divi veidi, no kuriem pirmais ir suka ar cilpām augšpusē un apakšpusē, kas paredzēta velkot caur dūmvadi uz virves vai virvēm. Viena cilvēka metode, kurā tiek izmantota šāda veida suka, ietver svara atraušanu no apakšējās cilpiņas un birstes nolaišanu caur dūmvadi. Šo metodi reizēm izmanto profesionālas frekvences, kad tās saskaras ar ierobežotu pieeju dūmvadim, kurā pagarinājuma polus nevar izmantot.

Tomēr lielākā daļa frekvenču izvēlas strādāt ar suku, kas piestiprināta pie stieņa gala. Šī sistēma ļauj strādāt vai nu no jumta, vai no iekšpuses mājā, ja ir pietiekams attālums stienis (ļoti elastīgs stikla šķiedra dod iespēju pagarinājuma stieņa leņķim diezgan strauji ieslēgt dūmu).

Pieņemot, ka suka ir pareizā izmēra, lai iztīrītu dūmvadi (astoņu collu dūmvadi prasa astoņu collu metāla suku … bet, ja jūs izmantojat elastīgu plastmasas suku, varētu būt lietderīgi izmantot lielāks nekā jūsu dūmvagons), tas tiek vienkārši lēnām apstrādāts caur dūmvadi vai nu no augšas uz leju vai no apakšas uz augšu. Kad suka virzās uz priekšu, tai jādarbojas īsās, uz augšu un uz leju, tīrīšanas triecieniem, ar pauzi lejupvērstā gājiena beigās, lai laiks, kurā palēninātie gruveši varētu nokrist. Papildu pagarinājuma stieņi ir pieskrūvēti pēc nepieciešamības, līdz birste rodas no dūmvada augšdaļas vai skar apakšējo daļu.

Flex stieņos ļauj suku strādāt pie lielākiem viegliem leņķiem un siksnas dūmvadā, bet jo īpaši virpuļojošos dūmvados var būt santehniķa čūska. Lielākā daļa sveces iesaka tērauda sukas pār lētākām plastmasas versijām un, lai gan parasti tās strādā ar 0,48 collu diametra stiklplasta stieņiem, māju īpašniekam vajadzētu labi pasniegt ar lētākiem 0,35 collu stieņiem.

Trīsstūrveida, kvadrātveida un taisnstūra slotiņus var sakārtot lielākajai daļai dūmvadu, bet, ja precīzs nepieciešamais izmērs nav pieejams, jāizvēlas nākamais izmērs lielāks (viena ceturtdaļa līdz puse colla pārmērīga sarža garuma neradīs galvenās problēmas).

Jāveic pasākumi, lai pārliecinātos, ka kreozots, kvēpi, pelni un putekļi tiek novadīti no mājām. Ja augšpusē tiek iztīrīts atvērtā kamīns, tā aizbīdni jāaizver cieši, un, ja tas šķiet nepietiekams, lapas vai papīra lapas var novietot uz kamīna mutes. Slēgtā gaisa necaurlaidīgā krāsnī ir putekļu mākoņi, bet, ja tīrīšanai ir atvienota krāsns, sienas izejai jābūt piepildīta ar papīru, lai noslēgtu dūmvadu no mājas iekšpuses. (Lai izvairītos no kancerogēno putekļu ieelpošanas, ir ieteicams arī valkāt marli vai citu materiālu – pār degunu un muti).

Ja viens no mājām tiek tīrīts, ir svarīgi, lai izvairītos no negaidītām izmežģēm, vai arī atslābtu kvēpu ieved atpakaļ mājā. Tīrīšana vēsajā dienā parasti nodrošina augšupejošu gaisa plūsmu, taču, lai izveidotu pareizu gaisa plūsmu, var būt nepieciešams atvērt pirmā stāva logu vai divus. (Lai noteiktu plūsmas virzienu, turiet smēķēšanas papīru netālu no krāsns, kamīna vai dūmgāzu atvēršanas).

Iztīruot dūmvadi, nākamais nojauciet kritušo kreozotu un kvēpi, un iesaiņojiet to, lai dotos uz izgāztuvi (tas nav noderīgs apkārt laukam vai dārzam). Izmantojot zibspuldzi, pārbaudiet dūmvadi, lai pārliecinātos, ka sienas tagad ir tīras. Viņiem nav jābūt spožam vai spožam, bet būtu jāatbrīvo visi acīmredzamie kreozota noguldījumi. Īpaši netīrā dūmvados dažreiz iestrādā kriosots, kas izveido dūmvagonos gludu bloku. Ja jūs nevarat vizuāli pārbaudīt dūmvadu, ievietojiet uguns pokeru vai citu instrumentu, lai pārliecinātos, ka dūmvadis ir atvērts.

Lai notīrītu dūmvadu, kas savieno krāsni ar dūmvadi, bieži ir vislabāk to paņemt un pārvietot ārā, lai izvairītos no traipu veidošanās. Ja cauruļvads ir pareizi pieskrūvēts pie katra savienojuma, to var veikt vienā gabalā un to notīrīt, pilnīgi neizjaucot sekcijas. Izņemot jebkuru dūmvadu, vispirms ir jāizveido mazs skrāpējums katrā savienojumā, lai gabali tiktu viegli savienoti (izmantotie dūmvada profili var stingri atteikties pieslēgt jaunam pasūtījumam vai izlīdzināt). Caurules var tīrīt ar slaucīšanas suku vai ar vienkāršu ilgmūžīgu stiepļu suku, kas pieejama no tehnikas veikaliem.

Lai neregulāri tīrītu pašu krāsni vai kamīnu, vajadzētu izkliedēt pilienu audumu, lai aizsargātu apkārtējo grīdas platību un izvairītos no jebkādiem mājieniem. Ja dūmvadis strauji velk gaisa, radīsies neizbēgami putekļi, kas izraisa dūmu. Profesionālie dūmvadu tīrīšanas līdzekļi izmanto rūpniecisko vakuumu, lai notīrītu krāsnis un kamīnus, kā arī filtrētu gaisa putekļus iekštelpu tīrīšanas laikā. Tomēr vidējo mājas vakuumu nevajadzētu izmantot lielu daudzumu pelnu tīrīšanai, jo smalkās daļiņas var bojāt motora gultņus. Stiepļu birste, skrāpis, lukturis, pelnu lāpsta un slotiņa padara iespējamu pilnīgi pieņemamu tīrīšanas darbu. Reizēm kamīnam ir gandrīz nepieejams dūmvadu klājums vai cita vieta, kur ir uzkrājies kreozots, pelnus un sodrēji, un, lai pabeigtu darbu, var tikt izmantots rūpnieciskais vakuums (pieejams nomas vietās).

Cik bieži jāveic dūmvada tīrīšana?

Šādu tīrīšanu biežums, protams, ir atkarīgs no plīts veida, no koka, kas tiek sadedzināts, un no tiem, kas izmanto plīti. Kopumā ieteicams pārbaudīt dūmvadi un plākšņu krāsas pēc divām nedēļām, kad tiek izmantota jauna plīts. Ja nopietnas nogulsnes nav atrastas, krāsni var izmantot vēl divas līdz četras nedēļas, un pārbauda vēlreiz, līdz īpašniekam ir sajūta, cik bieži ir nepieciešams slaucīšana. Standarta vadlīnijas nosaka, ka kreozota deponēšana vairāk nekā ceturtdaļas collas biezumā ir jātīra.

Galvenā pārbaudāmā vieta ir vieta, kur dūmvada ieeja dūmvada dūmvadā. Ja nogulsnes ir lipīgas un margas, dūmvadi nevar notīrīt, netraucējot suku. Lai izveidotu kreozotu pirolizētu, jākļūst karstam ugunim, pagriežot to uz sausām pārslām, kuras ir viegli noslaucītas. Ja tiek atrasts ciets, rīsi saturošs noguldījums, to vislabāk atstāt viens pats. To var noslīpēt vai izgriezt, bet tikai ar risku sabojāt dūmvadi.

Pēc ugunsdroša dūmvada, dūmvada ir jānomaina, un visa sistēma jāpārbauda, ​​vai nav noplūdes vai plaisas. To var izdarīt vizuāli un ar dūmu testu, kurā mitru, dūmu uguni uzmontē (dedzinot sienu, zaļās lapas, zāles šķēlēs vai mitras lapas ) Vienam cilvēkam jābūt uz jumta, kas ir gatavs uzklāt, un noņemiet mitru drānu, bet otru – zem ugunsgrēka un pārbaudiet, vai dūmi izplūst no dūmvada. Lai gan dūmiņš ir labi piepildīts ar dūmiem, kādam vajadzētu pārbaudīt visu tā garumu, meklējot izgaismojošo dūmu brīdinājuma signālus.

Ja visi šie boggles prāts, aicinot profesionālo slaucīšana var būt atbilde (ignorējot dūmvadis nav). Labs slaucīšana darīs vairāk nekā tīrīt dūmvadi. Viņam jāspēj pateikt, vai ir pareizi uzstādīta krāsns un dūmvadis, un jāziņo par dūmvada stāvokli. Viņam vajadzētu būt gatavam izskaidrot, ko viņš dara, un var nodrošināt iespējamo dūmvadslauķi ar pārliecību, kas nepieciešama, lai pats darbs tiktu veikts.

Lai nolīgtu slaucījumu, pieprasiet aplēses no vairākiem nozares speciālistiem … ja tādi ir. Uzdodiet jautājumu, cik liela pieredze ir bijusi, neatkarīgi no tā, vai viņš veic apdrošināšanu (laba slaucīšana) un vai viņš garantē, ka darbs tiks veikts bez netīrumiem. Kāju paklāja kārta ir neuzmanīga un / vai nekompetenta slaucīšana.

Sweep Lore

Orrin C. Kerr – profesionāla nepilna laika slaucīšana – ir bārdains, garas, un garas un platas kā daudz dūmvadu. “Tradicionāli slaucīšana tiek uzskatīta par labu veiksmi,” teica Kerr, kad es noskatījos viņu, strādājot ļoti krāšņā Kingstonas mājā pie Ontario ezera. “Vācijā parasti ir tāds, ka, pieskaroties slaucīšanas sukām, laba veiksme tev notiks. Anglijā un Skandināvijas valstīs veiksmi uzliek, kratot slaucīšanas roku vai – sieviešu gadījumā – kissing viņam … šī ir tā darba daļa, kas man vislabāk patīk. Vēl viens veco angļu valodas pasūtījums ir uzaicināt kāzu slaucīšanu, lai noskūpstītu līgavu un sakrata galvas roku, apdrošinot veiksmīgu laulību. ”

Neesot māņticīgam, tomēr vienlaikus nevēloties nevajadzīgas iespējas, es izturēju manu roku. Mēs satricinājāmies. Kad es aizbraucu, Kerr pagriezās atpakaļ, lai atgrieztos pie viņa uzdevuma, un man bija iespēja: pa ceļam uz durvīm es ielīstu tērauda saru ātru sajūtu … vienīgi gadījumā.