Elektrifikācijas pamati

Elektrifikācijas pamati

Pārskats: projekta darbības joma, īpaši instrumenti, materiāli un izmaksas

Velciet pagarinātājus pa pagalmu, lai ieslēgtu nezāļu pātagu, satrauktu apkārt tumšā šķūnī … lielākā daļa no mums uzņemas šos problēmu par pašsaprotamu. Bet tai nav jābūt tādā veidā. Ar dienas darbu jūs varat vadīt elektrības vadus jebkurā pagalmā esošajā daļā. Šis raksts parādīs, kā panākt spēku novietnei, bet process ir gandrīz identisks, ja jūs vēlaties vienkārši uzstādīt izeju uz post, kas iestādīta augsnē. Licencēts elektriķis uzlādēs vismaz vairākus simtus dolāru plus materiālus, lai vadītu savas mājas līnijas līdz 50 jūdžu attālumā esošai ēkai (neiekļaujot nekādu darbu jūsu mājā). Jūs varat paveikt darbu pats par materiālu cenu apmēram 140 ASV dolāru.

Mēs parādīsim, kā vadīt vadus, izmantojot cieto metāla vadu (RMC). Šī metode nodrošina labāko vadu aizsardzību un prasa vismazāko rakšanas apjomu. Tas arī ļauj instalēt GFCI noietu līnijas beigās, nevis mājās, kas nozīmē, ka jums nekad nevajadzēs atgriezties mājā, lai atiestatītu izslēgtu GFCI. Lai iegūtu informāciju par elektroinstalācijas pabeigšanu ēkas iekšpusē vai pieslēgšanu pie jaudas jūsu mājā, augstāk norādītajā meklēšanas lodziņā ierakstiet “wiring”.

Ja jūs vēlaties nodrošināt īpašu ķēdi uz nojumes, nolīgt elektriķi, lai padarītu galīgo savienojumu jūsu galvenajā elektriskajā paneli. Pretējā gadījumā jūs varat izveidot savienojumu ar esošu ķēdi, ja ķēdei ir pietiekami daudz jaudas, un kafijai, ar kuru savienojat ierīci, ir pietiekams daudzums papildu vadiem.

Lai palaistu vadus iekšpusē stingrā vadulī, jums būs nepieciešama zāģbaļa, caurule, kas spēj saliekt 1/2-in. stingrs vads ar ārējo diametru 3/4 collas (apmēram 30 $) un zivju lenti pietiekami ilgi, lai sasniegtu caur apglabāto cauruli (no 15 līdz 60 $). Jums arī vajadzēs pāris cauruļu atslēgas, lai pieskrūvētu cauruļu sekcijas kopā, urbt un 1-in. mazliet spējīgs iekļūt jūsu apšuvumā, un stiepļu griešanas un noņemšanas instrumenti. Šī projekta kopējās izmaksas parasti ir aptuveni 2,20 ASV dolāri par katru apraktā kanāla pēdu, kā arī aptuveni 25 ASV dolāri par LB piederumiem un dažādu aparatūru.

Dažas nedēļas pirms projekta uzsākšanas sazinieties ar vietējo būvniecības nodaļu, lai iegūtu elektrisko atļauju, ja tā ir nepieciešama. Tad dažas dienas pirms rakt, zvaniet 811, lai atzīmētu jūsu pazemes komunālo pakalpojumu līnijas.

 

Metāla cauruļvads nozīmē mazāk izrakšanu

Nepārtrauktās metāla cauruļu (RMC) vadu vadīšana ir nedaudz dārgāka nekā pazemes barošanas kabeļa (UF) aprakt, bet tas ietaupa darbaspēku. Tas ir tāpēc, ka RMC augšējai malai jābūt tikai 6 collas zem zemes virsmas, bet UF jābūt apglabātai 12 collas dziļumā (dziļāk dažās situācijās). Tas, ka papildu 6 collas tranšeju dziļums var šķist liels galā, bet tas papildina stundas backbreaking darbu, it īpaši, ja jums ir akmeņains augsne, cietais māls vai daudz koku saknes.

1. solis: plānojiet cauruļvada maršrutu un rakt tranšeju

Plānojot maršrutu no mājas uz novietni, ir jāņem vērā vairāki faktori. Acīmredzot, jo īsāks ir tranšeja, jo mazāk rakšanai ir jādara, bet jums ir arī jānosaka, kur jūs gatavojas savienot ar spēku mājā un cik viegli būs tur nokļūt. Dažos gadījumos, mazliet vairāk rakšana varētu ietaupīt, ka jums vajadzētu saplēst pagraba griestus. Sāciet, atrodot strāvas avotu, neatkarīgi no tā, vai tas ir jūsu galvenais panelis, griestu kaste, kontaktligzdas vai cita elektriskā kaste. Tad izdomājiet labāko vietu jaunajam kanālam, lai ieietu mājā. Tā kā Valsts elektrodrošības kodekss (NEC) ierobežo cauruļu skaļumu skaitu 360 grādos, jums ir rūpīgi jāplāno maršruts. Abi 90 grādu līkumi no zemes uz māju un nojume patērē 180 grādus, atstājot tev par 180 grādiem vēl lielākus līkumus.

Plānotajā maršrutā varat izmērīt nepieciešamo vadu un vadu skaitu un doties uz aparatūras veikalu vai mājas centru. Pievienojiet stiepes un caurules garumu 10 pēdas, lai pārliecinātos, vai jums ir pietiekami daudz.

Ir gudri urbt caurumu mājā, pirms sākat rakšanu, ja rodas šķērslis un jāizvēlas jauna vieta. Kad esat pārliecināts par izejas punktu, rakt tranšeju no mājas uz novietni. Ja jūs ejat pa zālienu, no virsmas noņemiet lāpstiņas platuma šķēli un atkārtoti izmantojiet to pēc tam, kad jūs aprakt cauruli. Tad izmantojiet kapliņu vai šauru lāpstu, lai rakt tranšeju (Photo 1). Ielieciet netīrumus uz plastikāta starplikas, tāpēc vēlāk to nedrīkstat noķert no zāles.

2. solis: piestipriniet LB un metāla kastes

Neizrautais vads iznāks no zemes un izveidos savienojumu, ko sauc par “LB”. LB ir noņemams vāks, kas vienkāršo vilkšanas stieņa darbību, novēršot asu leņķa pagriezienu. Šī projekta visgrūtākais posms ir LB ierīkošana un savienošana ar metāla kārbām mājā un novietnē. Parasti jums būs jāizvēlas kastes vieta un pēc tam jāaprēķina elektrisko metāla cauruļu (EMT) garums, kas vajadzīgs, lai sasniegtu no LB aizmugures līdz kastē. Ja jūs dodaties uz pagrabu vai pārmeklēt telpu, cauruļvada garums parasti nav kritisks. Sāciet ar nelielu caurumu urbšanu, lai garantētu, ka esat īstajā vietā. Tad urbt 1-in caurums LB un cauruļvadam. Skrūve 1/2-in Cauruļvadu savienotājs LB aizmugurē un pēc tam pievienojiet 1/2 collu gabalu. EMT ir pietiekami ilgs laiks, lai nokļūtu viegli pieejamā kastē pagrabstāvā vai rāpuļprogrammas telpā. Kad esat uzmontējis LB uz apšuvumu, ieejiet iekšā un pievienojiet konveijera savienotāju un metāla elektrisko kārbu uz EMT otru galu. Šajā ailē ir vieta, kur jūs izveidosiet savienojumus no mājas instalācijas ar jauno novadu vadu.

Sēdekļa iekšpusē jūs ieskrūvēsiet 4 x 4-in. kvadrātmetāla kastīte uz studa sāniem. Tad pievienojiet LB kastē, izmantojot detaļas, kas parādītas B attēlā.

 

3. solis: palaidiet metāla cauruli

10 pēdas RMC garumi abos galos ir vītņoti un vienā galā ir sakabe. Jūs sāksit, saliekot pirmo cauruli un vītņojot LB uz galu. Tad pagrieziet cauruļvadus vienlaicīgi, līdz jūs sasniedzat otru galu, kur jūs nogriežat un saliekat pēdējo cauruļvada daļu, lai tas ietilptu, un savienojiet to ar LB ar kompresijas savienotāju. Fotoattēli 1 – 6 parāda procesu.

Uz laiku novietojiet LB uz nojumes un izmēram starp to un tranšejas apakšējo daļu (Foto 2). Pievienojiet 3/4 collas tēmām, kas iet uz LB, un atlaidiet liekšanas pabalstu, kas norādīts jūsu bender (parasti 6 collas) no šī līkuma mērījuma. Atzīmējiet šo garumu cauruļvada gabalā, mērot no gala ar tukšiem pavedieniem. Tad atradīsiet līmeņu vietas, lai saliektu cauruļvadu. Novietojiet marķējumu uz vads ar bultiņu uz līstes. Piespiediet ar savu kāju un velciet uz cauruļu rokturi, lai saliektu cauruļu (3. foto). Izmantojiet līmeni vai burbuļu, kas iebūvēts dažos benders, lai pateiktu, kad jūs sasniedzat 90 grādus. Ņemiet slīpi cauruļvadu atpakaļ uz tranšeju un pieskrūvējiet LB uz gala. 4. fotoattēlā parādīts, kā savienot vadu garumu, līdz jūs sasniedzat māju.

Izskrūvējiet pēdējo cauruļvada daļu un izgrieziet to, lai ietilptu saspiešanas savienotājā (foto 5 un 6). Sāciet, mērot no pēdējā kanāla gabala līdz mājas sienai (Foto 5). Ja LB tiek noņemta no sienas, atrodoties apšuvumā, atņemiet šo attālumu no mērījuma. Tad pievienojiet 3/4 collas vītnei un atņemiet līkumu. Atzīmējiet pēdējo caurules gabalu, sākot ar tukšiem pavedieniem. Atkal novietojiet kniedētāja bultiņu uz zīmes un salieciet vadu. Saskarieties ar vītnes vītnes galu, kad izdarāt šo līkumu, nevis beigām ar savienojumu. Atzīmējiet cauruļvadu (6. fotoattēls) un sagrieziet to ar zāģi. Noņemiet bumbas no caurules iekšpuses, izlīdzinot ar failu vai ievietojot plakanā metāla rokturu rotorus caurulē un griežot. Pabeigt vadu vada ar vītni uz pēdējās caurules gabala. Jums vajadzēs pacelt iepriekšējo caurules gabalu, lai izveidotu klīrensu, kad atlaidīsiet izliekto cauruļu. Visbeidzot, cauruļu galu noslīdiet saspiešanas savienotājā un pievelciet saspiešanas uzgriezni ar uzgriežņu atslēgu. Aptiniet vadu siksnu ap vadu un pieskrūvējiet to mājā, lai piestiprinātu vadu. Arī nospiediet “kanāla blīvējuma” virvi ap LB augšu, lai izvairītos no ūdens.

4. solis: izvelciet un pievienojiet vadus

Noņemiet pārsegus no LB un nospiediet zivju lenti caur kabeli. Tad velciet vadu caur vadu (fotoattēli 7 un 8). Jums būs nepieciešami divi vadi, viens balts un viens melns, vienai ķēdes līnijai vai vairāk, ja plānojat vadīt trīsceļu slēdzi no mājas vai pievienot vairāk nekā vienu ķēdi. Izmantojiet THWN-2 14-gaugu stiepļu stiepli, ja jūs saņemat jaudu no 15 amp līnijas vai THWN-2 12 gabarītu strāvu vadu 20 ampēru ķēdei. Atstājiet pietiekami daudz papildu stieples katrā galā, lai sasniegtu metāla kastes iekšpusi plus 12 collas.

NEC pieprasa līdzekļus, piemēram, vienstāpo slēdzi, lai atvienotu strāvu, kurā tā ieiet nojumei. 9. attēlā parādīts, kā savienot slēdzi, zemējuma vadu un neitrālās vadi. Pārejiet vadus no slēdža uz GFCI tvertni, un no turienes uz pārējo izplūdes vietu vai apgaismojumu savā nojume.
Nepieciešamie rīki šim projektam

Pirms sākat izstrādāt šim DIY projektam vajadzīgos rīkus, jūs varat ietaupīt laiku un neapmierinātību.

1-in urbis
2
4-in-1 skrūvgriezis
Urbju komplekts
Urbis / vadītājs – bezvadu
Zāģis
Cauruļu atslēgas
Knaibles
Lāpsta
Mērlenta
Torpedo līmenis
Stiepļu noņēmējs / griezējs

Jums būs nepieciešams arī mattock, pipe bender, zivju lentes un ādas cimdi.
Nepieciešamie materiāli šim projektam

Izvairieties no pēdējā brīža iepirkšanās braucieniem, visus materiālus sagatavojot pirms laika. Šeit ir saraksts.

2 (balts un melns)
Cauruļu siksnas
Cauruļu blīvējums
Elektrības kastes
Elektriskā lente
EMT (elektriskās metāla caurules)
Savienojumi (savienotāji
GFCI
LBs)
RMC (cieta metāla caurule)
Savīti elektriskie vadi
Slēdzis
Vada savienotāji